Ara

Sarkan Göğüsleri Toparlamak İçin Uzmanından 7 Öneri

Foued Hamza , 20 yıldan fazla deneyime sahip estetik cerrahisi şöyle devam etti : '' Kadınlar sarkma etkisini azaltacak ve bu mücadelede tavsiyelerime uymalarını diliyorum. Burada Queen Anne Street Medical Tıp Merkezinde uygulamalarını yapan Dr. Hamza , sarkmış göğüslerin durdurulmasına yardımcı olacak iddaaları ortaya koydu.

 

 

Evet , göğüs kaslarınızı çalıştıracak düzenli bir rutin şınav yoluyla etkili olacağını söyleyen Dr. Hamza , bu yöntemi uygulamanızı tavsiye ediyor.

Ve bu egzersizleri zamanla yaparken doğrudan meme sarkma sorununun üstesinden gelebilirsiniz .
Dr. Hamza şöyle devam etti : Memeler tamamen yağ dokusundaun oluşmaktadır .
Meme sertlik yüzey kalitesi ve meme bezinin büyüklüğü ile ilgilidir .
Ten daha az elastik olursa veya bezin büyümesi ve küçülmesi yaş olarak bu iki fiziksel özelliklerinin bozulması durumu yaşanabilir.

Düzenli bir şınav yöntemi göğüs kaslarınızı çalıştıracaktır . Dr. Hamza zamanla bu egzersizlerle göğüslerin daha canlı olmasını sağlamaya yardımcı olmaktadır . Doğrudan sarkan meme sorununun üstesinden gelebilirsiniz.

 

 

Even Halle Berry bir röportajında yatakta sütyen giyerek göğüslerin sarkmasını engellediğini belirtiyor. Ama bu konuda yanlış bir yanılgı olduğu belirtiliyor . Sadece sutyen takarak göğüslerin sarkmasını engelleyemezsiniz . Sütyen giyildiğinde bile meme liftleri doğal yeteneğini zayıflayabiliyor .

 

3: GÖĞÜSLERİNİZE SU DÖKMENİZ ONLARI DAHA SAĞLAM YAPIYOR

Göğüslere soğuk su sıçradığında dokuların küçültmeye neden olduğu gibi yanlış bir kanı vardır. Dr Hamza su deydiğinde cildin elastikiyetini arttırarak katkı sağladığı konusunda uyardı.

4: BÜYÜK SUTYEN GİYMEK SARKMAYA NEDEN OLABİLİR

Büyük sutyen giymek , gözle görünür bir dolgunluk görünümü sağlasada , göğüslerin çok fazla şekilde sarkmasına neden olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır .
Ben kadınların doğal durumlara uyacak şekilde iç çamaşırı giymelerini tavsiye ediyorum .
Dr . Hamza , göğüslerin kendinden lift yeteneğinin zamanla zayıfladığını ve sarkma etkisini kötü şekilde etkilediğini uyarıyor.

5: KOŞMAK SARKMAYI ÖNLEMEYE YARDIMCI OLUR

Alıştırmalar , egzersizler her zaman tavsiye edilir , ancak eğitimin dışında kadınların sarkma etkisini azaltacak yada kaldıracak destekleyici dirençli sütyen giymek yada bir cerrahi yöntem önerilebilir.

6: GÖĞÜS KAFESİ EGZERSİZLERİ GÖĞÜSLERİ KÜÇÜLTÜR

Dr . Hamza nın söylediğine göre göğüs egzersizleri memelerin boyutunu küçülttüğüne dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur .

Egzersizler , kilonuzu azaltabilir yada yağ dokularınızı azaltabilir ancak bu miktarlar her kadının metabolizmasına ve vücuduna göre değişiklik göstermektedir.

7: SARKIK GÖĞÜSLERİ ÖNLEMEK İÇİN YAPABİLECEĞİNİZ BİR ŞEY YOK

Dr. Hamzanın dediğine göre bu doğru değil...

Eğer sağlıklıysanız , iyi yemek yiyorsanız ve UV ışınlarına karşı ve sigaradan korunuyorsanız bunların tamamı cildinizin kalitesini korumada ciddi bir rol oynamaktadır .
Cildinizi geliştirmek ve yaşlanmasını azaltacak yada önleyecek kremler ve losyonları uygulamak yararlı olacaktır.

Yorum yazınız
Blog arşiv
Filtreler
Sort
display